BICYBO, Klub Bicyklové Brno

Na úvodní stranu | Napište nám | Mapa serveru | Tisk článku

Hledej na serveru

Novinky e-mailem


Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

Nejraději využívám k přesunu na kole:

Ukázat výsledky

Naši partneři

Aktuality

26.06.2017

3. ŽIDENICKÁ CYKLOJÍZDA

Letošní květnové cyklojízdy se zúčastnilo 45 cyklistů. Pár dní před jízdou konečně Odbor dopravy Magistrátu města Brna nechal provést změnu dopravního značení, která umožňuje cyklistům projet podchodem pod frekventovanou křižovatku na Staré osadě a využít části chodníku podél Gajdošovi ulice.
Osobně upřednostňuji cykloopatření realizovaná v hlavním dopravním prostoru (např. cyklopruhy), ale v tomto prostoru se asi jiné řešení nenabízelo.

Nicméně, když jsme tento návrh iniciovali, měli jsme představu zřízení vodorovného dopravního značení a třeba instalaci zrcadla na rohu rampy vedoucí do podchodu. Určitě by to přispělo k bezpečnějšímu soužití cyklistické a pěší dopravy.

Odbor dopravy nic takového nenavrhl a tak snad k tomuto doplnění dojde při plánované revitalizaci podchodu, kterou připravuje městská část Židenice.

Obecně podle pravidel silničního provozu platí, že na stezce pro chodce a cyklisty cyklista nesmí ohrozit chodce, ale taktéž chodec nesmí ohrozit cyklistu. Nejlépe se toho dosáhne vzájemnou ohleduplností.

Kromě tohoto úseku cyklotrasy už léta schváleného v Generelu cyklistické dopravy města Brna jsme již v roce 2015 požadovali po Odboru dopravy realizaci dalších dvou cyklotras navržených přes Židenice.
Podle dostupných informací zatím odbor dopravy ani nezačal jejich projednání. A tak jsme alespoň připomínkovali připravované plány na rekonstrukci mostu přes Svitavu a přilehlých částí ulic Cejl a Zábrdovická. Snad tedy konečně bude vyřešen nebezpečný přejezd cyklostezky přes ucpaný Cejl.

Jiří Jedlička


všechny aktuality

Copyright © 2004-2004 BICYBO, Klub Bicyklové Brno. Všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebGet © IT STUDIO s.r.o., 2004-2005