BICYBO, Klub Bicyklové Brno

Na úvodní stranu | Napište nám | Mapa serveru | Tisk článku

Hledej na serveru

Novinky e-mailem


Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

Nejraději využívám k přesunu na kole:

Ukázat výsledky

Naši partneři

Aktuality

17.01.2014

Rozpočet města Brna na rok 2014 a cyklostezky

Zastupitelstvo města Brna opět neschválilo dostatek peněz na cyklostezky.

Při schvalování rozpočtu města Brna na rok 2014 pouze zastupitelé za Stranu zelených podpořili návrh na navýšení finanční položky na cyklostezky.
Sdružení Brno na kole odeslalo koncem roku 2013 primátorovi Romanu Onderkovi otevřený dopis, ve kterém upozorňuje, že město posílá na rozvoj cyklistiky mnohem méně peněz než na automobilovou dopravu. Zástupci sdružení spočítali, že za posledních deset let město dalo na rozvoj cyklistické dopravy v přepočtu na jednoho obyvatele každý den pouze jednu korunu, zatímco na hromadnou dopravu 30 korun a na automobilovou 50 korun !!!

Přesto vedení města a většina zastupitelů neschválili pro rok 2014 více peněc na cyklistickou dopravu!

Zdroj: brno.idnes.cz/cyklostezka-kolem-brnenske-prehrady
Podrobně viz: www2.brno.cz/main/dokumenty


Vyjmuto ze zápisu z jednání zastupitelstva o rozpočtu: www2.brno.cz/main/dokumenty


Jiří Jedlička, BicyBo
Dotazy, připomínky a podněty členů ZMB

1. Mgr. Martin Ander, Ph.D.

dotázal se, zda Odbor investiční MMB a Odbor dopravy MMB do budoucna uvažují využít dotačního programu z Regionálního operačního programu na dobudování některých úseků cyklostezek,

Ing. Robert Kotzian, Ph.D., 1. náměstek primátora - odpověděl, že tento dotační titul není pro město Brno vhodný, protože se dá využít pouze pro cyklotrasy, které spojují obce a není pro vnitroměstské cyklotrasy.
Ing. Vladimír Bielko, vedoucí Odboru dopravy MMB - upřesnil odpověď 1. náměstka primátora a uvedl, že město Brno poskytlo finanční prostředky na vybudování cyklistické stezky Brno-Vídeň.

Komentář: Obě odpovědi jsou v duchu "on o voze a my o koze". Na cyklostezky lze čerpat finanční prostředky z několika celorepublikových fondů a řada měst toho využívá. Město Brno se o to nesnaží, vedení města není schopné připravit projekty a žádosti o dotace na cyklodopravu.


3. Mgr. Martin Ander, Ph.D.

reagoval na odpověď Ing. Roberta Kotziana, Ph.D., 1. náměstka primátora a Ing. Vladimíra Bielka, vedoucího Odboru dopravy MMB a konstatoval, že je potřeba zabývat se nejen napojením cyklostezek z Brna směrem na jih, ale i na sever,
/Ing. Robert Kotzian, Ph.D., 1. náměstek primátora - odpověděl, že tuto problematiku by měla částečně řešit v návrhu rozpočtu schválená cyklostezka Zouvalka./

11. Rozpočet statutárního města Brna na rok 2014 - ZM6/2900

Návrh RNDr. Mojmíra Vlašína ve znění:

navýšit položku řádek 525, ORJ 5400 na podporu cyklopruhů v kapitole 5400 o 5 milionů Kč z položky "Nákup ostatních služeb - GRAND PRIX" řádek 1099, protokol o hlasování zde:

Hlasování č. 19:

4 pro - 1 proti - 31 se zdrželo - návrh nebyl přijat !


všechny aktuality

Copyright © 2004-2004 BICYBO, Klub Bicyklové Brno. Všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebGet © IT STUDIO s.r.o., 2004-2005